E-dergi
e-dergi
Haberler

Rockwool, Renovasyon Pazarına da İddialı Girdi

Türkiye'de önde gelen projelerin tercihi olan taşyünü üreticisi Rockwool, renovasyon pazarında da vites yükseltiyor.
2013 yılında önemli projelerde yer alan firma, proje pazarında elde ettiği başarıyı 2014 yılında mevcut binalarda mantolama alanına da taşımaya hazırlanıyor. Rockwool, mevcut binalarda dış cephe yenileme konusunda işbirliklerine başladı. Renovasyon ve mantolamada uygulama kalitesi ile dikkat çeken GN Yapı, mevcut binaların “A sınıfı” yalıtımı için Rockwool’u seçti. İşbirliği kapsamında, Rockwool’un çift yoğunluklu yalıtım ürünleri kullanılacak.
Yeni işbirlikleriyle Türkiye’de bugüne kadar renovasyon alanında en büyük ölçekte taş yünü kullanımına imza atacaklarını belirten Rockwool Türkiye Direktörü Taner S. Şahin; “Rockwool olarak, mantolamanın ısı yalıtımından ibaret olmadığını, ses yalıtımı ve yangın güvenliğini kapsadığını her fırsatta dile getiriyoruz. İş ortaklarımızın da desteğiyle bu bilincin artacağına inancımız tam” dedi.


Amerikalı CMC, Artık Rockwool’un
Amerika’nın önde gelen tavan şirketlerinden CMC (Chicago Metallic Corporation) Rockwool Grubu bünyesine katıldı. 140 milyon dolara gerçekleşen satışın ardından CMC Genel Müdürü John Medio, “Bu işlem, hem ekibimiz hem de müşterilerimiz için yeni bir dönemin başlangıcı olacak” dedi.
Rockwool Grubu’nun küresel büyüme stratejisi çerçevesinde şu ana kadarki en büyük satın alması olan ve 600 çalışanı bulunan CMC’nin yıllık cirosu 139 milyon dolar, önceki yıllara göre EBITDA artışı ise yüzde 14. Bu satın almanın Rockwool Grubu’nun cirosuna yüzde 10 katkı sağlaması bekleniyor. Grubun Kuzey Amerika ve Asya bölgelerinde tavan alanındaki mevcut büyümesini hızlandıracak olan CMC satın almasıyla birlikte Rockwool, tavan panellerinin yanı sıra asma tavan sistemlerinin ana unsuru olan metal ızgara ürünleri sunabilecek.

Geri