E-dergi
e-dergi
Haberler

BTM Yıla Hızlı Başladı

Vietnam, Madagaskar ve Çin'e yaptığı satışlarla ihracat ağını genişleten ve 2014 yılını yatırım yılı ilan eden BTM, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)'nun Başarılı Sanayi Kuruluşları Ödül Töreni'nde 4 kategoride "Birinci Derecede Başarı" ödüllerinin sahibi oldu.
Kompozit ve Diğer Mineral Ürünler Meslek Grubu’nda Ege Bölgesi’nin En Yüksek Yatırım, En Yüksek Üretim, En Yüksek İhracat gerçekleştiren ve En Fazla İstihdam sağlayan firması olarak aldığı 4 ödülle yıldızı parlayan BTM, yaptığı atılımların meyvesini topladı.
2014’te büyük hedeflerle ve azimle yola çıktıklarını dile getiren BTM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, BTM Gurubu şirketlerinin 2013 yılında toplam cirosunun 200 Milyon TL’ye ulaştığını; yatırım, istihdam, ihracat ve üretim alanlarında sektörün en başarılı firması olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti. 

BTM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez

BTM’den Enerji Tasarruf Projesi 
BTM, yalıtım sektörüne yenilikler kazandırmak için proje üretmeye ve projelerini tanıtmaya devam ediyor. Bu sene 14. kez düzenlenen “Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması” (SENVER-14)”na, Sekonder Sirkülasyon Pompalarında Enerji Tasarrufu projesi ile Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri (SEVAP 2) kategorisinde katılan BTM, yapılan ilk değerlendirmelerde,  ilk 7 proje arasına girerek finale kaldı. Yenilenebilir Enerji Haftası Forumu ve Fuarı’nda projeyi tanıtan BTM’ye yarışmaya katılım sağlaması ve verdiği destek için Enerji Bakanı Taner Yıldız tarafından teşekkür plaketi verildi.
Yapılan Tasarruf Projesi uygulamasında, sekonder kızgın yağ hatlarında 3-5 bar arasında değişen sirkülasyon basınçları, sirkülasyon hatlarına takılan basınç ölçme cihazları ve pompa motorlarına takılan hız kontrol cihazları ile 2.5 bar basınca düşürüldü. Kendi kendini kontrol eden ve ayarlayan bir sistem kuruldu. Yaklaşık 48 bin TL’lik yatırımla hayata geçirilen proje sonucu yıllık 200 bin TL’nin üzerinde tasarruf hedefleniyor.

Geri