E-dergi
e-dergi
Haberler

Pakpen Kalitesi, İZODER Tarafından da Onaylandı

Pakpen, kalitesini sektör otoritelerinden aldığı sertifikalarla taçlandırmaya devam ediyor.

İZODER önderliğinde başlatılan “Kalite ve Teknik Altyapı Geliştirme Hareketi” sonucunda geçtiğimiz yıl Pakboard XPS yalıtım levhası ürününe “Kalite Onay Sertifikası” alan Pakpen, aynı marka çatısında üretim yaptığı EPS için de kalitesini onaylattı.
Pakpen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza, “Kurulduğumuz günden beri tüm markalarımızın üretim prosesinde ‘kalite’ birincil önceliğimiz oldu. Bunun için hem altyapı sistemlerimizi yeniledik, hem de TÜRKAK belgeli laboratuvarlarımızda geliştirdiğimiz ürünlerle sektörün öncüsü olmayı hedefledik. Bugün İZODER gibi önemli ve bağımsız bir kurumdan ikinci kez sertifika almanın mutluluğu içindeyiz. Ancak bu tip uygulamalarla, sektörde merdiven altı üretim yapan firmalar oyunun dışında kalacaklar. Böylece tüketiciye sunulan alternatif ürünlerde kalite kaygısı kalmayacak. Bu çalışmalar neticesinde Türk yalıtım sektörünün dünya standartlarının üstünde üretim yapabilecek bir kapasiteye sahip olduğu ortaya çıkacaktır” dedi. 

Pakpen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza

Pakpen A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza:
“Yaşanabilir Bir Dünya için Enerji Verimliliği, Enerji Verimliliği için Yalıtım Şart” 
Pakpen, “Enerji Tasarrufu Haftası” vesilesi ile gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için oluşturulan enerji kültürünün yapılara da taşınması gerektiğine dikkat çekiyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Pakpen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza, “Enerji verimliliği için yapılan yalıtımın birçok yapıda sadece binaların dış cephesi ile sınırlandırıldığını görüyoruz. Halbuki tam bir yalıtım için aynı zamanda PVC pencerelerin ve kapıların da yalıtılması gerekiyor. Çevremizi ve ülke ekonomimizi korumak için hem sektör paydaşlarımız hem de vatandaşlarımız, yalıtım konusundaki farkındalıklarını artırmalı, tüm ülkede yalıtım seferberliği başlamalıdır. Bugünün kaynaklarını yarına taşımak için bu adımın atılması gerekiyor. Biz Pakpen olarak üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirmeye hazırız” dedi.
Yalıtımın enerji tasarrufu için öneminden bahsederken, ürünlerinin de çevreye uyumlu olması için çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Tuza, “Pakpen olarak Ar-Ge ve Ür-Ge’ye verdiğimiz destekle ürünlerimizi sürekli geliştirirken  ‘kalite ve çevreye duyarlı ürünler üretmek en temel kriterlerimizi oluşturuyor. PakBoard markası altında Türkiye’de ilk kez karbondioksit gazı ile ‘Ekolojik Isı Yalıtım Levhası’nı ürettik. Ayrıca XPS üretiminde ozon etkisinin azaltılmasını amacıyla Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ile beraber yürüttüğümüz HCFC ‘Umbrella’ projesini hayata geçirdik ve 2.772 ton gazın proses dışı bırakılmasını sağladık” ifadelerini kullandı.

Geri