E-dergi
e-dergi
Haberler

Kılıçoğlu'ndan Çatıda Yalıtıma Yenilikçi Çözüm


Kılıçoğlu, çatı güvenliği ve çatı performanslarının artırılması için yaptığı ürün geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Firmanın yeni ürünü İzoçatı Mineral Yün Çatı Sistemi, çatılardaki ısı ve su yalıtımı sistemlerine yepyeni bir çözüm getiriyor.


Çatı için özel olarak geliştirilmiş sistemde, İzoçatı Mineral Yün, Çatıser, Sistem Çıtası yer alıyor. Yangına dayanıklı ve uzun ömürlü bir sistem olan İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi, çatı arası yaşam konforuna da destek sağlıyor.

İzoçatı Mineral Yün, eğimli çatılarda çatı kaplama tahtası üzerine, ölçüleri sistem için özel dizayn edilmiş Kılıçoğlu sistem çıtaları ile dikey çıtalama yapılarak kullanılıyor. Her bir sistem çıtası 60 cm’de bir uygulanıyor. Dikey çıtalarının arasına İzoçatı mineral yün uygulaması yapılıyor. Ürün uygulandıktan sonra Kılıçoğlu Çatıser ile torbalama yapılarak su yalıtımı yapılıyor. Özel ölçülü sistem çıtaları su akışının kesilmeden devamını sağlarken aynı zamanda havalandırma boşluğu oluşturarak sistemin önemli bir unsurunu oluşturuyor. Çatıser uygulamasının ardından kiremit çıtası uygulaması yapılarak işleme devam ediliyor.

Geri