E-dergi
e-dergi
Haberler

Kaliteli Kentsel Dönüşüm için Kaliteli Malzeme Kullanımı Şart


Yapı sektöründe altyapı ve bina içi tesisat boruları, PVC profil ve yalıtım olmak üzere 3 farklı ürün gamını birlikte üretebilen Pakpen'in sponsorları arasında yer aldığı "Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi", 14 Kasım 2013 tarihinde Antalya Harrington Park Resort Otel'de gerçekleştirildi.


Zirveye konuşmacı olarak katılan ve yapı malzemelerinde kalitenin önemine dikkat çeken Pakpen Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Tuza, “Kentsel dönüşümde kalite bir beklenti değil, zorunluluk olmalıdır” dedi.

Daha önce İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da düzenlenen zirvelerin de konuşmacıları arasında yer alan Pakpen Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Tuza, “Bir yapıda birbirinden farklı 104 çeşit inşaat malzemesi kullanılıyor. Kentsel dönüşüm sürecinde önümüzdeki 20 yılda yıkılıp yeniden yapılması planlanan 7 milyon binada kullanılacak inşaat malzemelerinde ‘kalite’ olgusu çok büyük bir fırsat olarak önümüzde duruyor. Yapı malzemelerinde kalite; hammadde, uygun üretim ve ekipman, ürünün performansı, piyasa gözetimi ve nitelikli insan gücü gibi tüm unsurlarda belirlli kalite standartlarının sağlanması ile mümkün. Pakpen olarak tüm bu bileşenleri büyük bir ciddiyetle ele alıyor ve üretimde ve uygulamada kaliteden vazgeçmiyoruz. Avrupa Birliği tarafından istenilen tüm sertifikalara ve TÜRKAK tarafından akredite edilmiş laboratuvarlara sahibiz” şeklinde konuştu.

Selçuk Üniversitesi Öğrencilerinden Pakpen’e Ziyaret
Konya Selçuk Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Yapı Yalıtım Teknolojisi Programı öğrencileri, “Yalıtım Uygulama Teknikleri” dersi kapsamında Pakpen’i ziyaret etti. Pakpen çatısı altında üretim yapan PakBoard fabrikasını ziyaret eden öğrenciler, malzemelerin üretim teknolojisini ve yöntemlerini inceledi. Gezide Pakpen Yön. Krl. Bşk. Mehmet Tuza da öğrencilerle bir araya gelerek tavsiyelerde bulundu.

Geri