E-dergi
e-dergi
Haberler

TÜYAK 2013, 14-15 Kasım'da Düzenlenecek

Sektörel Fuarcılık tarafından bu yıl üçüncüsü 14-15 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenecek TÜYAK 2013-Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi'nde iki gün boyunca yaklaşık 70 akademisyen, bilim adamı ve yangın uzmanı, 12 oturum, panel ve forumda yangın güvenliği konusunu tartışacak.

WOW Convention Center’da gerçekleştirilecek olan TÜYAK 2013’ün ana teması “Yüksek Yapılarda Yangın ve Güvenlik” olarak belirlendi.

İstanbul Boğazı’ndaki 240 Tarihi Yalı ve Binada Yüksek Yangın Riski Var
TÜYAK 2013 - Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi öncesinde, Sempozyum Başkanı Abdurrahman Kılıç  “Tarihi Bina Yangınları ve Yüksek Yapıların Yangın Riski” konulu bir basın toplantısı düzenledi. 
Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç özellikle İstanbul Boğazı’nın Anadolu Yakası’ndaki tarihi ahşap yalı ve binalarda yüksek yangın riski bulunduğunu, yüksek binalarda ise 2007 yılından sonra yapılan yüksek katlı binalarda yangın riski bulunduğunu açıkladı.  
Prof. Dr. Kılıç ahşap olan tarihi yapıların büyük çoğunluğunun ciddi yangın riski taşıdığını, her geçen gün zayıflayan ve yanıcılığı artan tarihi binaların yanarak yok olduğunu anlattı.

Geri