Haber

BASF En Şeffaf Kimya Şirketi Seçildi


BASF, sivil toplum örgütü Transparency International tarafından hazırlanan yeni global sıralamada dünyanın en şeffaf kimya şirketi olarak yer aldı. BASF ayrıca tüm sektörler içinde, merkezi Almanya’da bulunan şirketler arasında ilk sırada yer aldı.
Transparency in Corporate Reporting (Kurumsal Bildirimde Şeffaflık), kamuya yönelik şeffaflık taahhütlerine dayanarak halka açık şirketlerin en büyük ilk 105’ini puanlandırdı. Şirket skorları, yolsuzlukla mücadele sistemleri hakkındaki bilgilerin kamuya sunulması, şirketlerin kendilerini ne şekilde yapılandırıldıklarına ilişkin raporlamanın şeffaflığı ve faaliyet göstermekte oldukları her ülkede sundukları mali bilgi miktarına dayanarak belirlendi.

Neopor Plus’tan Çevreci ve Ekonomik Çözümler
BASF’nin geliştirdiği yüksek performanslı yalıtım malzemesi Neopor Plus, en iyi Alman EPS termal iletkenlik seviyesine ulaştı. 0,030 W/m*K olarak açıklanan lambda değeriyle, optimize yalıtım malzemesi Neopor Plus Avrupa’daki EPS yalıtım malzemeleri arasında termal iletkenlik bakımından en iyi nominal değeri ve etkili kullanım özelliklerini sunuyor.
Dış Cephe Yalıtım Sistemleri (ETICS), Neopor yalıtım malzemelerinin en geniş çaplı olarak kullanıldığı uygulama alanları olmayı sürdürüyor. Optimize edilmiş Neopor Plus, gelişmiş yalıtım performansı sayesinde levha kalınlığının azalmasını sağlıyor, böylece planlamacılar ve mimarlar için daha fazla esneklik sunuyor. Neopor Plus bunun yanı sıra, düz çatıların yalıtımı için de ekonomik bir çözüm sunuyor. BASF’nin Neopor’dan Sorumlu Ürün Müdürü Gregor Haverkemper, “Neopor Plus’ın yüksek basma dayanımı ve düşük termal iletkenlik özellikleri sayesinde, ortaklarımızla birlikte bu çatı türü için optimize edilmiş bir ürün sunuyoruz.” diyor.
Geri
share on twitter share on facebook