E-dergi
e-dergi
Röportaj

Thermaflex Türkiye Genel Müdürü Hans Bruin: “Yüzde 20’lik Büyüme Hedefliyoruz”
Mart - Nisan 2010 / Sayı 84

Thermaflex Türkiye Genel Müdürü Hans Bruin, ürün satmaktan ziyade çözüm sunmak odaklı yeni bir yapılanmaya gittiklerini belirterek, "Sadece ürün tedarikçisi değil, aynı zamanda bir çözüm tedarikçisiyiz" diyor.

Yaklaşık 13 yıldır Türkiye’de hizmet veren Thermaflex, Türkiye organizasyonunu yeniden yapılandırıyor. Thermaflex’in Türkiye’de bugüne kadar yalıtım tedarikçisi olarak görüldüğünü söyleyen Thermaflex Türkiye Genel Müdürü Hans Bruin, “Biz, daha fazlası olduğumuzu düşünüyoruz. Biz ısıtma-soğutma-tesisat sektörlerine çözüm sunuyoruz, herhangi bir sorun varsa dinliyoruz ve buna en uygun ürünü ve çözümü öneriyoruz. Kısacası, biz sadece ürün tedarikçisi değil, aynı zamanda bir çözüm tedarikçisiyiz.” şeklinde konuşuyor.
ThermaflexTürkiye’nin daha önceki yönetiminin ürün satma odaklı çalıştığını belirten Hans Bruin, Thermaflex’in yeni yapılanmasıyla ilgili şunları söylüyor: “Ürün satmaktan ziyade çözüm sunmak odaklı yeni bir yapılanmaya gittik. Thermaflex Türkiye olarak, Türkiye’nin yanı sıra bölgede 14 ülkeden daha sorumluyuz.”
“Öncelikle yüzde 20’lik bir büyüme hedeşiyoruz. Bu, büyük bir oran ama ulaşılabilir olduğunu düşünüyoruz. Bunun için doğru insan kaynağına sahibiz ve bu stratejimizi destekleyecek yeni bir pazarlama planı oluşturuyoruz. Bu plan doğrultusunda da web sitemizi yenileyeceğiz. Müşterilerimizin ve ilgili kişilerin, indirebilecekleri bilgiler ve hesaplamaları kendileri yapabilecekleri bir bölüm olacak. Ayrıca sosyal medyayı da kullanacağız. ‹lgili müşterilerimiz için bültenlerimiz olacak. Thermaflex’in uluslararası çalışmalarını ve kendileri için ne yapabileceğimizi görecekler.”
“Türkiye’de büyük bir pazar var. Büyük kuruluşlarda ve kamu kuruluşlarında enerji tasarrufuna yönelik bir istek ve heves var. Enerji tasarrufu için daha iyi, daha doğru çözümler arıyorlar. Biz de bu doğru çözümleri sunuyoruz.”

Türkiye’deki üretim kapasitemizi artıracağız
“Türkiye’deki üretim kapasitemizi artırmayı planlıyoruz, Nisan 2011’de ikinci extruderi devreye alacağız. Böylece, teslimatlarımızın süresini da kısaltacağız. Ayrıca güneş enerjisi konusundaki çok özel yalıtım ürünü çalışmalarımızı da Türkiye ve diğer ülkelerde pazara sunmayı hedeşiyoruz. PP esaslı yüksek sıcaklığa dayanıklı ürünler konusunda TUBİTAK Proje desteği kazandık. Bu da firmamızın Ar-Ge ve yeni ürünler geliştirme konusunda ne kadar iyi noktalara geldiğini gösteriyor.”
“Türkiye’deki yüksek potansiyeli biliyoruz. Türkiye’de kaliteli, enerji tasarrufu amaçlı ürünlere büyük rağbet olacağının farkındayız. Başarılı olacağımıza inanıyoruz.”

Geri