E-dergi
e-dergi
Ana Sayfa

Oneflex Das Rubber Kalitesiyle Sektörün Hizmetinde


Das Rubber tarafından Türkiye’de üretilen Oneflex, elastomerik kauçuk esaslı, kapalı gözenekli düzgün hücre yapısına sahip bir yalıtım malzemesi.

Yılların bilgi birikimi ve tecrübesini, teknolojide yaşanan gelişmelere hızlı ve sağlam biçimde entegre eden Das Rubber, atılımlarına bir yenisini daha ekledi. Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yıllık 2 milyon kilogram üretim kapasitesine sahip tesislerinde elastomerik kauçuk köpüğü üretimine başlayan firma, yeni ısı yalıtım ürünü Oneflex’i pazara sunuyor.
İklimlendirme ve soğutma tesisatlarında yaygın olarak kullanılan elastomerik kauçuk köpük, elastomerik kauçuk esaslı, kapalı gözenekli düzgün hücre yapısına sahip bir yalıtım malzemesi. Yüksek buhar difüzyon değerine sahip elastomerik kauçuk köpük malzemeler, tesisatlarda iyi bir ısı yalıtımı ve yoğuşma kontrolü sağlıyor.
Elastomerik kauçuk köpüğü malzemeler, esnek malzemeden boru ve levha olarak imal ediliyor. Borular iki ucundan yapıştırılıyor. Yalıtım boruları, tesisatın montajından önce uygulanabildiği gibi, montaj tamamlandıktan sonra da uygulanabiliyor. Borular, ek yerlerinden Formix yapıştırıcı ile yapıştırılıyor. Büyük çaplı boru ve klima kanallarının yalıtımı için levha kullanılıyor. İstenirse bu levhaları kendinden yapışkanlı kullanmak da mümkün.

Kullanım alanları
Elastomerik kauçuk köpükler, ısı yalıtımı ve yoğuşma kontrolü amacıyla kullanılıyor. Isı iletkenlik değerleri ve buhar difüzyon direnç faktörleriyle hem ısı yalıtımında hem de yoğuşma kontrolünde yüksek verimlilik sağlayan elastomerik kauçuk köpüklerin başlıca kullanım alanları ise şöyle s›ralanabilir:

-     Sıcak ve soğuk su tesisatları
-     İklimlendirme ve soğutma sistemleri
-     Isıtma sistemleri
-     Havalandırma kanalları ve tanklar
-     Çift sıcaklıkta çalışan sistemler
-     Yüksek sıcaklıktaki boru ve vanalar

Bilgi: www.oneflex.com.tr

Geri